Aktuality

14.08.2019 | OMEZENÍ PROVOZU
Vážení členové klubu.
Rádi bychom Vás upozornili na omezení provozu během následujícího týdne, kdy naše hřiště hostí turnaj Tipsport Czech Ladies Open.
Od pondělí 19.8. do neděle 25.8. 2019 bude celý areál uzavřen s následujícími vyjímkami:
19.8. 2019 - pondělí - otevřené hřiště South Course (19-27) - pouze pro členy klubu se zaplacenými hracími poplatky na rok 2019
20.8. 2019 - úterý - otevřené hřiště South Course (19-27) - pouze pro členy klubu se zaplacenými hracími poplatky na rok 2019
Oba dny bude velmi omezen provoz klubovny včetně restaurace, kde je možnost delší čekací doby na objednané jídlo.
Buggy budou v provozu také omezeně, proto je nutná rezervace na recepci předem jak na tee time, tak na buggy.
Od středy 21.8.2019 do neděle 25.8.2019 je celé hřště a klubovna uzavřena pouze pro hráčky a organizaci turnaje.
Děkujeme za pochopení 


Team GRK


06.08.2019 | Mimořádná konkurence na Tipsport Czech Ladies Open

Skvělou podívanou slibuje Tipsport Czech Ladies Open 2019, a to jak z hlediska domácích hráček, tak díky přihlášené zahraniční konkurenci. Nový turnaj LET/LETAS od 23. srpna do 25. srpna na Karlštejně přilákal hvězdná jména a navíc se může těšit na momentální skvělou formu českých hráček.

Ty totiž při minulém turnaji LETAS na Konopišti zazářily. Osmnáct z 28 Češek prošlo cutem a čtyři se umístily do top 6, s amatérkou Terezou Meleckou dělící se stejně jako loni o 2. místo. Na Karlštejně si zahraje také další úspěšná trojice na děleném 6. místě, profesionálka Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Koželuhová s Patricií Mackovou.

Z americké Symetra tour by se měla na Karlštejn přiletět Šideri Váňová, ve startovní listině nechybí rovněž další profesionální účastnice LETAS: Lucie Hinnerová, Eva Koželuhová a Kateřina Krásová. Nejméně pět profesionálních jmen z Česka je tedy jistých. Kompletní seznam pozvaných domácích amatérek bude upřesněn co nejdříve, ale naděje jako Melecká, Macková nebo Sára Kousková, nejlepší česká amatérka na světovém amatérském žebříčku (WAGR), na Konopišti jedenáctá, chybět nebudou.

Jen těžko vyjmenovat všechny přihlášené hvězdy evropského golfu. Z Britských ostrovů přiletí úspěšné členky Ladies European Tour: Annabel Dimmock, Meghan MacLaren, Florentyna Parker, Lydia Hall a také někdejší nejlepší amatérka světa Leona Maguire. Chystá se silná skupina ze Skandinávie: Švédky Linda Wessberg a Camila Lennarth, Dánka Emily Pedersen (všechny jsou šampionkami LET) a také vítězka LETAS z Konopiště, Finka Sanna Nuutinen.

Významné zastoupení bude mít rovněž Německo díky Ester Henseleit, Olivii Cowan, Karoline Lampert a také Ann-Kathrin Lindner, která před šesti lety vyhrála turnaj LET na Dýšině. Mimoevropský golf reprezentují např. Jihoafričanka Stacy Lee Bregnam a Australanka Whitney Hillier. 

Promotérovi ještě zbývají některé pozvánky, takže i těsně před startem turnaje se lze dočkat překvapení v podobě jmen, která zatím v listině přihlášených nefigurují. Na každý pád, Ladies European Tour má po druhém srpnovém týdnu přestávku, po níž následuje právě Tipsport Czech Ladies Open 2019. A takovou příležitost si profesionálky nejen z Evropy nemohou nechat ujít.02.07.2019 | Tipsport Czech Ladies Open 2019

Turnaj Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně by mohl začít. Tak shrnul svoji úterní inspekční cestu v dějišti ředitel soutěže Joao Pinta. Portugalský šéf přiletěl na inspekci hřiště, kde se odehraje turnaj LET/LETAS ve dnech 23. –25. srpna 2019.

Karlštejnské hřiště, kde se hrála PGA European Tour v roce 1997, si Joao Pinto projel od prvního odpaliště do posledního greenu. Zajímal ho nejen charakter layoutu, ale také stav hracích ploch, jejichž kvalitu velmi ocenil. A především už vytyčil podobu turnajového hřiště s parem 72 pro dámskou profesionální elitu. Čísla by měla být hodně nízká.

Délka hřiště pro turnaj bude 5595 metrů s tím, že obě devítky mají mezi sebou pouhý metr rozdílu: jedna vyšla na 2797 metrů, zatímco druhá na 2 798 metrů. „Co chcete od fotbalu? Góly. A co máte rádi na golfu? Skórování? Správně. Jsem příznivcem skórovací strategie při nastavování hřišť. Divák čeká na birdie nebo eagly a také hráčky baví golf víc, než když musejí bojovat o každý par,“ komentoval Joao Pinto svůj set-up.

Osmkrát se bude hrát jak ze žlutých, tak z modrých odpališť. Extrémy se použijí jen dvakrát. První jamka, par 5, se začne z bílých odpališť (458 metrů), aby byla zaručena plynulost hry a nemuselo se čekat na druhé rány na green. Naopak, pětiparová jamka číslo 13 využije červená odpaliště, z kterých je to na green ovšem přesně stejně jako na jedničce. Atak greenu druhou ranou tady kvůli délce a podobě jamky – dvojitý dogleg – také nehrozí.

Joao Pinto rovněž ocenil stav a profil karlštejnských greenů. Na čtyřce okamžitě rozpoznal velkou náročnost a s ní spojenou atraktivitu greenu a hned si v hlavě maloval podoby pozic jamek v jednotlivých dnech. Greeny budou připraveny na rychlost 9,5 – 10 na Stimpmeteru.  

V Česku prý nebyl Pinto poprvé, přesto ho hřiště i zázemí nadchly. „S organizátory jsme řešili jen detaily. Celkově mohu vyjádřit naprostou spokojenost. Hřiště je krásné a už se těším na další turnaj, který budu mít tu čest řídit. Děkuji promotérovi Luboši Koželuhovi, že se do toho pustil a přál bych si víc takových nadšenců,“ uvedl Joao Pinto, šéfující také podnikům LET v Japonsku, Číně, Austrálii a Indii.

„Na některá dějiště turnajů posíláme naše agronomy, aby s greenkeepery doladili přípravu hřiště, ale Karlštejn rozhodně není tím případem. Tady můžeme nechat vše v rukou místního týmu v čele s ředitelem resortu Mirkem Grossmannem,“ zakončil ředitel turnaje svou návštěvu.

„Takové hodnocení je pro nás vyznamenáním a zároveň povzbuzením do další práce. Věřím, že Tipsport Czech Ladies Open se stane jedním z vrcholů roku nejen v českém, ale také v evropském golfu a že se hráčky budou k nám rády vracet. Stejně tak doufám, že elitu profesionálního golfu přijde podpořit co nejvíce diváků,“uvedl promotér Luboš Koželuh.

Přenosy z posledních dvou dnů bude vysílat ČT Sport.

FOTO, Zdeněk Sluka


29.03.2019 | Prezident Golf Clubu Karlštejn

Dne 6. března 2019 výkonný výbor Golf clubu Karlštejn přijal rezignaci pana Radka Votruby na postu prezidenta klubu. Pan Radek Votruba bude i nadále pracovat jako řadový člen výkonného výboru Golf clubu Karlštejn. Výkonný výbor GCK si ze svého středu zvolil nového prezidenta, kterým se stal pan ing. Luděk Vinš.

Složení výkonného výboru:

Ing. Luděk Vinš, prezident klubu

Dr. Mirko Grossmann, viceprezident klubu

Ing. Miloš Hrubý, člen výkonného výboru

Jiří Hrdina, člen výkonného výboru

Mgr. Norbert Ostrčil, člen výkonného výboru

Radek Votruba, člen výkonného výboru

Aleš Čížek, člen výkonného výboru

Kateřina Hájková, sekretářka klubu


29.03.2019 | Realizační tým

Realizační tým se na Vás těší v tomto nezměněnén složení:

Ing. Luděk Vinš, prezident klubu, email: vins@karlstejn-golf.cz

Dr. Mirko Grossmann, ředitel, email: grossmann@karlstejn-golf.cz

Jan Kronus, Golf Coordinator, řešení technických záležitostí, recepce, email: kronus@karlstejn-golf.cz

Kateřina Hájková, Golf Secretary, klubová agenda, turnajová administrativa, provozní záležitosti, email:  hajkova@karlstejn-golf.cz

Denisa Hošková a Kateřina Čubrová, recepce, email: recepce@karlstejn-golf.cz

Jarmila Zámečníková, provozní restaurace, email: restaurace@karlstejn-golf.cz

TÝM GOLF RESORTU KARLŠTEJN


29.03.2019 | ČLENSKÉ POPLATKY 2019

žení členové klubu,
rádi bychom Vás informovali o změně členských poplateků na rok 2019.


Osobní členství

Hrací poplatek: 30 000,- Kč
Udržovací poplatek: 7 000,- Kč

Rodinné členství

Hrací poplatek: 53 000,- Kč/26500,- Kč

Udržovací poplatek: 14 000,- Kč

Firemní členství

Hrací poplatek: 30 000,- Kč/karta na jméno
40 000,- K
č/karta přenosná (omezená 50vstupy)

Udržovací poplatek: 7 000,- Kč/ 1 karta


Seniorské členství od 62 let (r. 1957 a mladšího data)

Hrací poplatek : 21 000,- KčUdržovací poplatek : 7 000,- Kč

Pokud bude platba Vašich hracích poplatků na rok 2019, přijata na našem účtu nejpozději do 31.12.2018, získáváte 3ks VIP vstupů + 3ks VIP vstupů na South course NO LIMIT za každou kartu.

Pokud bude platba Vašich udržovacích poplatků na rok 2019, přijata na našem účtu do31.3.2019, získáváte 1ks VIP vstup + 1ks VIP vstup na South course NO LIMIT na každou kartu.

Tým GRK


05.10.2018 | 25th GC Karlštejn Championship

Druhý víkend v září, a to za krásného počasí, proběhlo mistrovství klubu. Dvoudenní napínavé klání nám přineslo novou mistryni a staronového mistra GC Karlštejn.

Adriana Kubecová se i navzdory nedávným zraněním zúčastnila mistrovství a chybu rozhodně neudělala. První den bylo téměř rozhodnuto, Ady vedla o 7 ran nad druhou Kateřinou Kmínkovou.Druhý den si s jistotou již ohlídala vítězství a po výsledcích 75, 76 ran se stala mistryní klubu 2018.

U mužů se očekával urputný souboj, ale nejúspěšnější hráč historie mistrovství GC Karlštejn měl jiný názor. Sean Davidson hned v úvodním kole přinesl 2 rány pod par hřiště a o 3 rány utekl nejbližšímu pronásledovateli Mikuláši Ordnungovi. Druhý den si výsledekaž na pár škobrtnutí, hlídal. +5 bylonad očekávání vysoké skóre, ale bylo to 1 ránu za nejlepším hráčem druhého dne. Potřetí za sebou apošesté v historii se stal mistrem GC Karlštejn Sean Davidson s výsledky 70 a 77 ran.


24.05.2018 | Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour


15.05.2018 | 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour 2018

Páteční úvodní kolo přineslo nejen nádherné počasí, výborně obsazenou startovní listinu ale naprosto skvělé výkony dvou hráček. Jana Melichová, bývalá Karlštejnská mistryně klubu, ustanovila dámský rekord hřiště na neskutečných 65 ran. Aby toho nebylo málo tak se Melánie Vendelbergerová radovala s hole-in-one na jamce číslo 14.

Do závěrečného dne ovládali obě kategorie Jana Melichová (65, 73, 72) a Vojtěch Kostelka (69, 70, 69). S dramatem do poslední jamky ale svou pozici uhájili.

Všem srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v probíhající sezoně

Team GRK